תכניות ביטוח הכוללות תרופות שלא בסל הבריאות הינן חלק מביטוח בריאות שחובה שירכשו על ידי כל אחד ואחת. עלותן דווקא אינה כה גדולה ומסתכמת בכמה עשרות שקלים למשפחה לחודש. 

מאת אריאל מונין

ביטוח חובה- תרופות שלא בסל הבריאות

אריאל מונין 29

לא אחת אנו קוראים פוסטים או כתבות קורעי לב על אדם כזה או אחר הנזקק לטיפול מציל חיים בהשתלה בחו"ל, או נזקק לשלם מכספו עבור תרופה, מצילת חיים, אשר אינה אושרה בסל הבריאות. החולה ומשפחתו יעשו הכל על מנת להצליח לקבל את הטיפול הטוב ביותר עלותו אשר תהיה, אך המשפחה כולה עומדת בפני משבר כלכלי אשר נחת עליהם ביחד עם המשבר הבריאותי הקשה ממילא. אנחנו, הציבור, נקרא להתגייס ולתרום על מנת להציל את החולה. אך יש באפשרותנו, ואולי אף אחריותנו כיום,  לוודא שלא נזדקק לתרומות, ויש לנו ביטוח בפני שבר שכזה.

ביטוחי הבריאות שחייבים לרכוש, הם בעיקר הביטוחים לקטסטרופה, המכסים שני נושאים עיקריים:

ביטוח שלא בסל התרופות, סל התרופות הינו סל דל תקציב. המחקר הרפואי מביא חדשות לבקרים תרופות חדשות, שעלותן גבוהה מאד, בשל עלות המחקר והחולה הנאבק להציל את חייו מבין שעליו לקחת את התרופה אך נבצר ממנו מהיכן להשיג הכסף (מדובר בתרופות שעלותן החודשית עלולה להגיע עד כמה עשרות אלפי שקלים). כיום ישנו ביטוח אשר מאפשר למבוטח לקבל את העלות של התרופות עד לסכום של כמה מיליוני שקלים, וכן לקבל את התרופות שנרשמו לו בטיפול בהתוויה אישית. (ולא רק תרופה הידועה כעוזרת לכלל הציבור במחלה הזו).

ביטוחי השתלות בחו"ל – חלילה כאשר  נדרשת השתלה, החולה מחכה בתורו במסגרת קופת החולים. העדיפות היא כמובן השתלה בארץ, והשתלה בחו"ל תאושר רק עד שלא תהיה כל אפשרות אחרת, וחלילה מצבו ידרדר. כיוון שקופת החולים מוציאה מהתקציב שלה את הטיפול, אין לה אינטרס כלכלי לקדם אפשרות שכזו, ולכן הפתרון היחידי והנכון הוא לרכוש ביטוח המאפשר לקבל את השתל וכל העלות של הניתוח בחו"ל, להיכנס למאגר המושתלים העולמי ולא להזדקק לחסדי קופות החולים בארץ.

לסיכום:
התוכניות האלו הינן חלק מביטוח בריאות שחובה שירכשו על ידי כל אחד ואחת. עלותן דווקא אינה כה גדולה ומסתכמת בכמה עשרות שקלים למשפחה לחודש. הביטוח יאפשר לחולה ברגע האמת לקבל החלטות רפואיות כמעט ללא מגבלת תקציב, כשמאחוריו עומדת פוליסת ביטוח נכונה אשר תיהיה שם עבורו ותאפשר  לו להתרכז רק במלחמה על חייו, ולא במלחמה כלכלית. קחו אחריות על חייכם, ופנו לאיש המקצוע לקבל כיסוי נכון עבורכם ועבור משפחותיכם.

הכותב סמנכ"ל אל-עד סוכנות לביטוח

Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp